סרטוני הדרכה

Dr. Weigert – וידאו חברה

סרטון חברה של ד"ר ויגרט – היגיינה שיטתית – זו טענת התאגיד שלנו שמסמנת גם באופן מדוייק את ליבת אופן הפעולה שלנו. אנחנו עוסקים כבר מעל 100 שנה בהצלחה בהיגיינה בתחומים, ענפים וארצות רבות.

Dr. Weigert – וידאו הדרכה – טיפול בזכוכית מעבדה – הסרה של שאריות של מרקרים

מי שעובד באופן יומיומי במעבדה יודע שניקוי זה לא תמיד שווה ניקוי. זכוכיות מעבדה נקיים ובעיקר ללא שאריות הנם תנאי לעבודה בטוחה ומצליחה במעבדה. על מנת לבצע ניקוי יעיל תוך כדי שמירה על ערך ציוד המעבדה, קיימים תהליכי ניקוי שונים. התהליכים משתנים בהתאם ללכלוך שעל זכוכיות המעבדה. בוידאו הדרכה הזה ישנם טיפים והמלצות לעבודה היומיומית במעבדה לגבי הדרכים להסרת לכלוכים טיפוסיים מזכוכיות מעבדה ללא שאירות ובצורה יעילה. בהרבה מקרים מסמנים זכוכיות מעבדה בעזרת מרקרים וצבעי לורדים שונים. הצבעים השונים, כגון ירוק, כחול או שחור מורכבים מחומרי צבע שונים. בהרבה מקרים קשה להוריד את השאריות של חומרי צבע האלה. בוידאו הנ"ל ד"ר ויגרט מראה טיפים והמלצות איך ניתן להסיר ללא שאריות את הסימונים של מרקרים או של בצעי לורדים.

Dr. Weigert – וידאו הדרכה – טיפול בזכוכית מעבדה – הסרה של מדבקות

בגלל מספר רב של סוגי לכלוך אפשריים בתחום המעבדה, ניקוי של זכוכית מעבדה ללא שאריות, תוך כדי שמירה על הציוד, מהווה אתגר מיוחד. בסרטוני הדרכה של ד"ר ויגרט ישנם טיפים והמלצות עבור העבודה היומיומית במעבדה, איך ניתן להסיר לכלוכים טיפוסיים מזכוכית מעבדה ללא שאריות ובצורה יעילה. שאריות של מדבקות על זכוכיות מעבדה מהוות בעיה מוכרת במעבדות. קיימים סוגים שונים של ניירות ובדקים של המדבקות, שחלקם יורדים בקלות יותר וחלקם קשים יותר להורדה. בהרבה מקרים משתמשים במדבקות מנייר שעליהם ניתן לכתוב. גם תויות עם הערות לגבי סיכונים נמצאים על כמעט כל זכוכית מעבדה. עבודה בטמפרטורות נמוכות מאוד דורשות למשל שימוש בתויות עמידות מאוד בקור עם תכונות הדבקה טובות במיוחד (למשל תויות Kryo לטמפרטורות של מתחת ל- - 18 ° C). בוידאו הדרכה הזה של ד"ר ויגרט ישנם טיפים והמלצות מעשיות להסרה של מדברות ללא שאריות.

Dr. Weigert – וידאו הדרכה – ניקוי של חומרים רגישים

מי שעובד באופן יומיומי במעבדה יודע שניקוי זה לא תמיד שווה ניקוי. זכוכיות מעבדה נקיים ובעיקר ללא שאריות הנם תנאי לעבודה בטוחה ומצליחה במעבדה. בסרטוני ההדרכה של ד"ר ויגרט ישנם טיפים והמלצות עבור העבודה היומיומית במעבדה סביב הנושאים של ניקוי והיגיינה. בוידאו הזה מדובר על השאלה איך ניתן לנקות ציוד מעבדה רגיש בצורה הכי עדינה ותוך כדי שמירה על הציוד. במעבדה משתמשים בחומרים רגישים שונים – קיימים למשל חלקים עשויים אלומיניום טהור; אבל ישנם גם ציוד מעבדה אנודייז כמו כובעי Kapsenberg או לוחיות בדיקה. שכבת הנודייז מהווה הגנה נוספת וסימון בצבעים שונים על-ידי השכבה העליונה הצבועה. לצורך ניקוי החלקים האלה בתוך המכונה יש צורך בתהליכים מיוחדים השומרים על הציוד. ד"ר ויגרט מראה בוידאו הדרכה הזה בעזרת ניסוי ניקוי, למה חשוב לבחור את הפרמטרים הממדויקים לתהליך הניקוי ומה התוצאות של תוכנית ניקוי לא נכון.

Dr. Weigert – וידאו הדרכה – טיפול בזכוכית מעבדה – מניעה של קורוסית זכוכית

מי שעובד באופן יומיומי במעבדה יודע שניקוי זה לא תמיד שווה ניקוי. זכוכיות מעבדה נקיים ובעיקר ללא שאריות הנם תנאי לעבודה בטוחה ומצליחה במעבדה. בגלל מספר רב של סוגי לכלוך אפשריים בתחום המעבדה, ניקוי ללא שאריות תוך כדי שמירה על הציוד הינו אתגר מיוחד ומוביל לשאלות רבות. בסרטוני ההדרכה של ד"ר ויגרט ישנם טיפים והמלצות עבור העבודה היומיומית במעבדה סביב הנושאים של ניקוי והיגיינה. בוידאו הזה מדובר על השאלה, איך ניתן למנוע קורוסית זכוכית. קורוסית זכוכית, זאת אומרת השינוי המבני של משטח הזכוכית, נוצר למשל על-ידי תהליך ניקוי לא מתאים. התוצאות של קורוסית זכוכית יכולות להיות אביוד הדיוק של כלי מדידה כמו פיפטות, זכוכיות מעבדה וכלי מדידה, ובנוסף גם הורדה של צבע של סימונים. זה מקצר את אורך החיים של ציוד הזכוכית ויכול להוביל אפילו לצוצאות אנליזה שגויות. ד"ר ויגרט מראה בוידאו ההדרכה הזה שהניקוי במדיח הינו סוג ניקוי משמר. על-ידי בחירה של חומר הניקוי הנכון המותאם במיוחד לתחום השימוש, תוך כדי שמירה על הציוד, ניתן להאריך את זמן חיי הציוד וניתן למנוע קורוסית זכוכית בכלים.

Dr. Weigert – וידאו הדרכה – טיפול ידני של כלים בעזרת אנזימים

בהתאם לתחומי השימוש השונים יכולים להופיע על כלים וציוד כירורגי משקעים עקשניים ביותר, כמו למשל דם שהתקשה. משקעים שונים דורשים דרכי פעולה שונים. כך למשל נדרשים לצורך הסרה של פרוטאינים של שאריות חלבון מרכיבי ניקוי אחרים מאשר לצורך הסרה של לכלוך שומני. בסרט הדרכה הנ"ל אנחנו מראים, איך בעזרת אנזימים שונים ניתן להגיע ליעילות ניקוי מקסימלית ובכך להקל על ניקוי הידני של כלים כירורגיים.

Dr. Weigert – וידאו הדרכה – מניעה ממוקדת של קורוסית חורים הנגרמת על-ידי כלור

כשמכניסים כלים כירורגיים אחרי השימוש בחדר ניתוח אל תוך הקונטינרים וכשהם לא עוברים מיד אל תהליך הניקוי והחיטוי, יכולים להווצר זמני המתנה והתייבשות של הלכלוך על הכלים. אלה מקשים על תהליך הניקוי ויכולים לגרום לקורוסית חורים. בוידאו הדרכה הזה ניתן לראות, איך אפשר למנוע קורוסית חורים הנגרמת על-ידי תמיסות המכילות כלורידים, כמו למשל דם או תמיסת מלח פיזיולוגי, על מנת להמנע מנזקים בתלי הפיכים על משטחי פלדה של כלים כירורגיים, כולל כלי MIC ולשמור על ערך הכלים.